Červen 2014

Nadpřirozená láska

20. června 2014 v 21:50 | Radča
Ahoj,píšu román který zde postupně celý zveřejním! Kapitola první:

Je večer.Sedím v houpacím křesle na verandě chaty a čtu si knížku. Jsem tu sám,klid,pohoda.Venku prší,déšt' bubnuje do střechy.Najednou slyším kroky. Přibližují se a vzdalují. A znovu. Upřímě řečeno,nevím zda tam mám jít. Musím číst povinnou četbu,ale co. Stejně, je to nuda. Číst nějaké knihy staré 1500let,pche. Já chci zažít dobrodružství. Vyšel jsem tedy statečně ven. Je tu někdo? Zeptal jsem se. Nic. Ticho. Odpovídal mi jen déšt'.
V klidu jsem šel celou zahradou. Nebojím se. Paranormální jevy,mě vždycky brali.Najednou jsem za sebou uslyšel kroky. Prudce jsem se otočil. Nikdo,nic. Sakra,tady fakt něco nehraje! Je tu někdo?,ptám se znovu. Najednou jsem uslyšel výkřik. Šel z lesa. Mám tam jít? Přiznávám,měl jsem strach. A docela velký. Obrovský. Nakonec,ale vyhrálo ano. Vyšel jsem pomalými a nejistými kroky. Ušel jsem kousek a najednou jsem uslyšel mňoukat kočku!
Je tu někdo? Začínal jsem se bát. Je tady!,uslyšel jsem dívčí hlas.Cítil jsem husí kůži po celém těle. Uslyšel jsem někoho dýchat. Ahoj,jsem Michal,představil jsem se. Nechci ti ublížit! Najednou se přede mnou začala pomalu objevovat mlžná postava. Duch!,blesklo mi hlavou. Stála tam bledá,ubrečená holka s krásnými dlouhými vlasy. Měla krásné modré oči,jako krásná modrá obloha! Vyndal jsem kapesník. Vem si ho,řekl jsem a kapesník jí podal. Děkuji,odpověděla tichým hlasem,jsem Kiki. Co tu děláš?,zeptal jsem se. Před dvěma lety mě tu jeden chlápek zabil,žačne Kiki tichým a chraplavým hlasem. Chci se pomstít. Nic?,zeptal jsem se zvědavě. Nic,odpověděla sklesle Kiki. Já ho, ale dostanu! A jak se to stalo? Umřela mi babička,začala Kiki. Byla jsem moc smutná. Potřebovala jsem být sama. Šla jsem do lesa a tam byl nějakej divnej chlápek a najednou… Kiki se rozbrečí. Nemusíš to dopovídat,Kiki. Bylo mi jí fakt líto. Taková hezká a milá holka…Pomůžu ti ho najít,řekl jsem odhodlaně. Fakt? Kikiny oči se rozzářily. Jo,pomůžu ti. Musíš mo ho ale popsat,den,čas,místo. Dopadnem ho. Kiki mě radostí obejme….

Nová zpěvačka AE Alissa

18. června 2014 v 10:23 | Radča |  Stars info
Alisse je 28 let a je znamení lva. Nahradila Angelu. Těšte se na článek´jen o Alisse!

Tři holky na stopě-kniha pro dívky

16. června 2014 v 18:53 | Radča |  Co číst
Takže,je tu první kniha z nové rubriky co číst.
Tři holky na stopě
Franci,Kim a marie mají detektivní klub Tři vykřičníky. Jsou to kamarádky na život a na smrt a vyřešili již mnoho případů. Tato kniha je určena dívkám od (podle mého názoru) 9 do 14 let. Opravdu je i pro starší dívky,je velmi zajímavá a myslím si že zaujme každého. Já přečetla z této série již 2 knihy a nemohu si je vynachválit. Pokud nevíš co číst,tak příště v knihovně šáhni po třech holkách na stopě. Usmívající se

Co číst?

16. června 2014 v 18:48 | Radča |  Co číst
Ahojte,představuji vám rubriku co číst. Sem tam zde přidám nějakou knihu,at už pro holky nebo pro kluky,kterou doporučuji. Já jsem totiž pravidelný návštěvník knihovny. Pokud i ty čteš rád/a,určitě napiš svou oblíbenou knihu do komentářů a dej tak tip ostatním!

Morčata-fotky

16. června 2014 v 14:04 | Radča |  morčata
Máš také morče? Poděl se s námi o dvé zkušenosti do komentu!

Morčata

16. června 2014 v 14:02 | Radča |  morčata
Ahoj,dnes je tu článek o morčatech.
MORČE
Patří mezi nejoblíbenější domácí mazlíčky.
Je nutné zajistit morčátku vhodné podmínky a věnovat mu dostatek času a péče. Morčata jsou velmi společenská zvířata, zvláště samice, které je možné chovat i ve skupině. Chov samečků ve skupině se většinou nedoporučuje, protože kolem půl roku věku se mohou začít prát, i když spolu žijí od narození. Nemusí to však platit u všech případů. Existují případy, kdy samečci spolu žijí ve skupině a neperou se.
Březost samiček trvá průměrně 63 - 68 dnů. Mláďata se rodí osrstěná, plně vyvinutá. I když krátce po porodu mohou konzumovat tuhou potravu, samice je kojí, zhruba po dobu tří týdnů. Velmi dobře tolerují zimu. Naopak jim vadí přehřátí, při chovu je ideální teplota prostředí 18-24 °C. Morče je vhodné krmit pravidelně každý den a ve stejnou dobu. Snažíme se, aby potrava morčat byla co nejpestřejší - čerstvá tráva, paprika, okurka, jablko, hruška, kedlubna, různé zeleninové natě, v malém množství i slupky od okurek a specielní krmení pro morčata. Seno, je důležitou složkou potravy a morče k němu musí mít přístup celý den. Dáváme jim tvrdý chleba a větvičky ovocných stromů, morčata si na nich obrušují stále dorůstající zuby. Také musí mít neustálý přístup k pitné vodě.
Klec morčat čistíme pravidelně 1x až 2x týdně podle potřeby. Morče nám nebude zapáchat a také se vyhneme různým nemocem. Morče také můžeme okoupat. Při tom dáváme pozor , aby se mu nedostala voda do oušek. Používáme šampon pro králíky ( jen trošičku), a morče řádně opláchneme a vysušíme ručníkem. Morčeti musíme zastřihovat dorůstající drápky, tady dáváme velký pozor, aby jsme morče nezastřihli do živého.
Nejčastěji používané obydlí pro morčátka je klec. Je vzdušná, má jednoduché čištění, přenosnost, dobré upevnění napáječky a držák na seno. Nevýhodou může být cena, pohybuje se od 350,- až do 1 000,- Kč.
J
ako podestýlku je vhodné použít hobliny, různé kočkolity, dřevené pelety, kukuřičné podestýlky, dřevitá vlna.
Morče je velmi vhodné jako mazlíček, má rádo kontakt s člověkem a svou radost dává najevo vydáváním bublavých zvuků.Pořízení morčete stojí asi 70,- až 110,-Kč.
MOC DĚKUJI MÉMU SPOLUŽÁKOVI KUBOVI A JEHO MAMINCE ZA VYPRACOVÁNÍ TOHOTO ČLÁNKU A PODĚLENÍ O SVÉ ZKUŠENOSTI.
Poradna jen pro tebe a tvého miláčka!

12. června 2014 v 13:36 | Radča |  poradna pro tebe a tvé zvířátko
Ahoj!!!! Představuji ti mou poradnu. V případě že tě tvé zvířátko trápí,chová se nějak divně,či si chceš zvířátko pořídit ale nevíš jestli to zvládneš,či jestli máš psovi kupovat konzervy,nebo granule atd. můžeš mi napsat. RÁDA TI POMŮŽU!!!!! Proto se neboj a napiš mi do zpráv autorovi. Napiš co tě trápí a do kolonky od napiš své jméno,např. adélka a věk,třeba 13. Uvidím kolik mi přijde dotazů ale vždy určitě na všechny odpovím.Tvůj dotaz zde zveřejním a bude u něj odpověd. Jestli znáš poradnu z Brávíčka tak určitě víš,jak to myslím Mrkající. Doufám že mi budete důvěřovat a v případě že budete chtít pomoci,se na mne obrátíte. Pište at máte jakekoliv zvíře!!!!!

Pejsci

12. června 2014 v 13:18 | Radča |  Pejsci
Ahojte! Udělala jsem jen pro vás rubriku pejsci. V této rubrice najdeš vše o psech,jejich chovu atd. Snad se vám bude líbit a chystám i další rubriky o jiných zvířatech. Např. kočky,křečci,morčata,andulky,králici atd.
Tady máte něco na další školní rok: